Welcome, Guest
День слов’янської писемності

    28 травня на кафедрі слов’янської філології та загального мовознавства (факультет іноземної філології) відбулося засідання круглого столу, присвячене Дню слов’янської писемностіСтуденти старших курсів виступили з доповідями та повідомленнями. Особливий інтерес викликала доповідь студентки 4 курсу Ліщишиної К. «Етапи формування російської писемності», повідомлення студентки 3 курсу Пастушкової Т. «Функціонування старослов’янських фразеологізмів», студентки 4 курсу Мацнєвої Д. «Сакральна лексика в творах російських письменників».
 
День Європи

    22 травня 2013 року в університеті відбулася низка заходів, присвячених Дню Європи. Зокрема, студенти та викладачі факультету іноземної філології, вчителі англійської мови зі шкіл міста ознайомились із навчально-методичною, науковою та художньою літературою видавництва «Cambridge University Press».
    У семінарі з граматики англійської мови «Are You Active in English Grammar?»(модератор – Каліцька С.В., представник «Cambridge University Press», м. Київ) проявили себе і першокурсники факультету, які продовжать гарну традицію – візьмуть участь у роботі міжнародної літньої студентської школи (липень 2013 р.), яку проводитимуть фахівці з вишів Великобританії та США. Подія відбудеться у мальовничому куточку Криму Севастополі.
    Закінчився День Європи святковим концертом, у якому взяли участь вихованці студії спортивного бального танцю «Успіх» і студенти-вокалісти нашого університету.
 

Участь викладачів у презентації та семінарі, проведених п. Дж. Калленом

    20 травня 2013 року декан факультету іноземної філології Миколайчук А.І. та доцент кафедри англійської мови Главацька О.І. взяли участь у презентації та семінарі, проведених п. Дж. Калленом, керівником ТЕМПУС проектів Дрезденського технічного університету (головний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка). На презентації були оголошені результати міжнаціонального ТЕМПУС проекту PROSET (Promotion of Sustainable Excellence in Language Testing and Assessment in English). Представники дванадцяти вишів, які працювали у рамках сертифікованого семінару, домовились про укладання партнерських угод між українськими та європейськими університетами щодо їх участі у майбутніх ТЕМПУС проектах. 
   Алісі Іванівні Миколайчук, зокрема, вдалося домовитися про організацію та проведення у липні 2013 року міжнародної студентської літньої школи для студентів факультету іноземної філології у м.Севастополь.
 
«Deutschland und seine Nachbarin»

    Що може бути краще подорожі до Німеччини? Правильно, лише подорож до Німеччини з користю! Навесні студентка IV курсу німецького відділення Шуткевич Ольга підтримала щорічну традицію та виграла стипендію ДААД на проходження літніх курсів в одному з найкращих університетів Німеччини у місті Трір. Отже, цього літа, з 7 по 30 серпня, Ольга представлятиме наш університет на міжнародних курсах«Deutschland und seine Nachbarin». Бажаємо їй успіху!

Конкурс на найкращий лист ветерану, герою війни
    На честь святкування Дня Перемоги на факультеті іноземної філології були організовані та проведені тематичні лекції, бесіди, конкурс на найкращий лист ветерану, герою війни. Переможцем визнано лист студента IV курсу Садовця Артура:
    «Нещодавно переглянув телевізійну передачу на тему II світової війни. Серед проблем, що розглядалися, найбільше пожвавлення, активну дискусію викликали питання походження, суті сталінізму, гітлеризму, фашизму, комунізму… Аналізувалися особи Сталіна, Гітлера, їх роль в ході війни, в загальному суспільно-історичному процесі… Хвилювання присутніх (особливо людей старшого віку) викликало обговорення питання про переможених та переможців у цій страшній війні. Дехто з присутніх декларував думку про те, що дійсного переможця вказати важко, адже радянський народ поніс такі втрати, що його перемогу треба назвати «Пірровою», що народ був «гарматним м’ясом» у боротьбі політичних та ідеологічних «лідерів-садистів»… Договорилися до того, що, мовляв, взагалі невідомо, чи треба було захищати комуністичну ідеологію…
    Я слухав і мені ставало так боляче за тих, вже дуже літніх, сивих ветеранів (а лишилося їх зовсім мало), які колись, будучи зовсім юними, кинулися на боротьбу з лихом, що прийшло на їх землю. Більшість з них віддавала своє життя, не вдаючись до філософських розмірковувань… Прийшов ворог, який не просто вбивав, а принижував, плюндрував те, що вони любили… І вони встали… і захистили…
    Я хочу звернутися і до живих, і (чомусь хочеться вірити, що вони мене почують) до мертвих героїв… Ваш подвиг немає рівного в історії, ваші страждання, ваша звитяга не були марними, адже ви показали, що й найстрашніше зло може бути розчавлене, коли проти нього встає Віра і Любов. Ми пам’ятаємо і вклоняємось Вам!»

Акція «За чисте дозвілля»

    Студенти та викладачі факультету іноземної філології взяли активну участь у всеукраїнській акції «За чисте дозвілля», що проходила 18-22 квітняЗ ентузіазмом та завзяттям студенти 2-5 курсів прибирали територію саду, чистили клумби, виносили сміття, обкопували дерева. Гарному настрою, дружній праці сприяла й чудова, по-справжньому весняна погода.

Інтернет-конференція «Англійська мова в міждисциплінарному контексті безперервної освіти»

   З 25 лютого по 15 квітня 2013 року на факультеті іноземної філології проходила І Міжнародна студентська дистанційна Інтернет-конференція «Англійська мова в міждисциплінарному контексті безперервної освіти», у якій брали участь 38 учасників з 8 вищих навчальних закладів України. 
   Інтерет-конференція – це сучасний інструмент інформаційних технологій, який сприяє налагодженню живих комунікацій з потенційними споживачами інформації, охопленню географічно віддаленої аудиторії, економії фінансів і часу. 
    Дистанційна Інтернет-конференція "English in interdisciplinary context of long-life education” була організована для ширшого залучення зацікавлених осіб до обговорення важливих проблем специфіки вивчення та викладання англійської мови і літератури у вишах.
    Найактивнішу дискусію учасників І Міжнародної студентської Інтернет-конференції викликали доповіді:Винниченко Ліліани, студентки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (1 місце); Заверухи Маріанни, студентки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Черниш Оксани, студентки Житомирського державного університету імені І.Франка (2 місце); Квасюка Тараса, студента Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Гребелюк Маргарити, студентки Кам’янець-Подільського національного університет імені Івана Огієнка та Очеретної Елеонори, студентки Криворізького національного університету (3 місце).
    Матеріали Інтернет-конференції опубліковані в електронному вигляді у форматі PDF. Студенти отримали сертифікати учасника конференції та цінні подарунки (американські журнали з методики викладання англійської мови "ENGLISH TEACHING FORUM”) від Асоціації викладачів англійської мови TESOL-UKRAINE.

Українсько-польська співпраця у сфері перекладу

    Співпраця Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з Жешівським університетом (Республіка Польща) розпочалася кілька років тому. В рамках угоди про партнерство працівники кабінету полоністики (Лічкевич В.Р., Домітрак Ю.Б.) переклали наукові публікації завідувача кафедри соціальної педагогіки доктора габілітованого Марка Палюха, докторів гуманітарних наук Беати Зємби, Дороти Пстронг, Людмили Хоміньської та інших.
    Науковий доробок польських колег, який отримав схвальні рецензії викладачів факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології нашого вишу Мельник Л.П., Миронової С.П., Дуткевич Т.В., Опалюка О.М. і рекомендований для використання в навчальному процесі вищої школи, із квітня 2012 р. до березня 2013 р. склав 5 томів.
    Кафедра соціальної педагогіки Жешівського університету подарувала академічній спільноті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка понад сотню наукових посібників та монографій. 
    Ректор університету професор С.А. Копилов нагородив працівників кафедри соціальної педагогіки Жешівського університету почесними грамотами за ініціативу і розвиток наукової співпраці в сфері соціальної педагогіки і соціальної роботи між освітніми закладами.
  1. Вибрані проблеми соціальної педагогіки і соціальної роботи / Беата А. Зємба, Дорота Пстронг. – Кам’янець-Подільський, 2012. – 228 с. (ISBN 978-966-8261-74-9).
  2. Марек Палюх, Беата Зємба. Теоретичні та практичні аспекти соціальної роботи / Марек Палюх, Беата Зємба. – Кам’янець-Подільський, 2012. –180 с. (ISBN 978-966-8261-70-1).
  3. Палюх М., Зємба Б. Людина в небезпечній ситуації. Багатовимірні аспекти соціальних патологій / Марек Палюх, Беата Зємба. – Кам’янець-Подільський, 2012. – 160 c. (ISBN 978-966-496-237-4).
  4. Палюх М., Хомінська Л. Соціальна педагогіка. Людина в системі соціально-виховної діяльності. Вибрані питання / Марек Палюх, Людмила Хомінська. – Кам’янець-Подільський, 2012. – 104 с. (ISBN 978-966-2223-11-8).
  5. Соціальна педагогіка і соціальна робота: монографія / М. Палюх, Л. Хомінська. – Кам’янець-Подільський, 2013. – 200 с. (ISBN 978-617-608-038-1).

Збори батьків першокурсників факультету іноземної філології

    29 березня 2013 року відбулися збори батьків першокурсників факультету іноземної філології. 
   Зустріч розпочала декан А.І. Миколайчук, яка ознайомила присутніх із здобутками факультету. Куратори та викладачі фахових кафедр доповіли про стан успішності першокурсників. Особлива увага була приділена питанню вибору студентами другої іноземної мови. Завершилися збори концертом, підготовленим студентами під керівництвом заступника декана з виховної та профорієнтаційної роботи Н.І. Дворницької.


Завершився II-й этап Всеукраїнської студентської олімпіади з російської мови та літератури

Переможниця олімпіади – студентка 4-го курсу факультету іноземної філології Камя'нець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Юлія Спектор
    22-го березня на факультеті іноземної філології завершився II-й этап Всеукраїнської студентської олімпіади з російської мови та літератури. За перемогу змагалися 38 учасників, які представляли 29 вищих навчальних закладів України. Під час виконання олімпіад них завдань
    Конкурсна програма для учасників олімпіади включала 3 тури: виконання завдань з російської літератури; тестування з російської мови; захист наукових робіт. Оцінювало роботу конкурсантів компетентне журі, до якого увійшли професори й доценти з Інституту мовознавства Національної академії наук України, Донецького національного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Камя'нець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету, Донбаського державного педагогічного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Київського національного лінгвістичного університету. 
    При підведенні підсумків олімпіади Голова журі доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов'янської філології та загального мовознавства С.Д. Абрамович відзначив високий рівень знань конкурсантів і висловив вдячність як учасникам, так і тим університетам і кафедрам російської філології, які готували студентів до олімпіади. Захист наукових робіт
    За результатами всіх конкурсів і відповідно до сумарної кількості набраних балів визначені переможці олімпіади: 
   1 місце – Спектор Юлія Павлівна (Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка);
   2 місце – Бабанина Анна Сергіївна (Запорізький національний університет);
   2 місце – Хайрулін Тімур Павлович (Донецький національний університет); 
   3 місце – Подолянчук Вікторія Олександрівна (Бердянський державний педагогічний університет). 
На екскурсії в кафедральному соборі св. Петра і Павла    21 березня відбулося нагородження переможців грамотами і дипломами Генерального Консульства Російської Федерації в м. Львові, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Зокрема, за дорученням Генерального консула Російської Федерації в м. Львові всім призерам олімпіади були вручені подарункові видання книг російських класиків, а переможцю – Спектор Юлії Павлівні – сертифікат для поїздки історичними місцями Росії. Крім того, грамотами Генерального консульства відзначені 5 учасників олімпіади в різних номінаціях. Решта конкурсантів отримали сертифікати учасників, грамоти від Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка і презенти на пам'ять про перебування в Кам'янці-Подільському. Призерам олімпіади вручені також цінні подарунки від Народного депутата України, випускника Кам'янець-Подільського університету В.В. Мельниченка. Подарункові видання книг кращих видавництв Росії отримали також і всі члени журі олімпіади. 
    Учасники олімпіади не лише напружено працювали, але й добре відпочивали. Вони відвідали музей історії університету, науково-навчальну лабораторію етнології, здійснили екскурсійну прогулянку вулицями древнього Кам′янця, поїздку в Хотинську фортецю.
    Завершилась олімпіада невеликим концертом, підготовленим силами студентів і викладачів факультету іноземної філології університету.

Відбулося урочисте відкриття ІІ-го етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури

    19 березня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулося урочисте відкриття ІІ-го етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури. 
   У церемонії відкриття олімпіади взяли участь Голова оргкомітету олімпіади, проректор із наукової роботи університету, професор О.В. Кеба, керуюча справами виконавчого комітету міської ради м. Кам'янець-Подільського В.В. Стельмах, заступник генерального консула Російської Федерації у м. Львові В.В. Басинський, заступник керівника Представництва Росспівробітництва в Україні І.Г. Царьова, співробітник відділу міжнародних зв’язків Дому російського зарубіжжя ім. Олександра Солженіцина (м. Москва) І.А. Лопухіна, поет, перекладач, член Союзу Письменників Росії С.М. Гловюк, директор Російського культурного центру у м. Хмельницькому Б.А.Сирчін. 
    Оргкомітету Конференції від Російського Консульства у м. Львові і від Представництва Росспівробітництва було передано призовий книжковий фонд для переможців і учасників олімпіади, а від Дому Російського зарубіжжя ім. Олександра Солженіцина наукова бібліотека університету отримала щедрий подарунок – 300 найменувань книг, серед яких унікальні енциклопедії, об′ємні ілюстровані видання з історії культури, живопису, архітектури, художні твори класиків російської літератури і сучасних авторів.
    Олімпіадні випробування з російської мови та літератури пройдуть 20-21 березня. У них візьмуть участь студенти з 29 вишів України.

Благодійна акція «Подаруй свою любов дітям»
    4 березня волонтерська дружина факультету іноземної філології (керівник студентка 4 курсу Ольга Тесляр) провела дві благодійні акції «Подаруй свою любов дітям». На зібрані кошти (1760 грн.) були закуплені роздатковий матеріал, цікаві книжки та іграшки для дітей-сиріт та дітей з особливими потребами. Цього дня діти ДНЗ № 3 та обласного дитячого тубдиспансеру, як завжди, з радістю зустрічали наших студентів-волонтерів. 
   В акції взяли участь керівник відділу навчально-виховної роботи та гуманітарної освіти Заводовський А.А., директор студентського клубу Левицька Т.О. та спікер студентського сенату Хованець М.П. Заводовський А.А. від імені ректорату подякував студенткам Тесляр Ользі, Резнік Наталії, Площинській Ользі, Міщук Тетяні та Литвинюк Яні за проявлене милосердя.


«Казки братів Грімм у сучасній інтерпретації»
Студенти факультету іноземної філології посіли І місце у всеукраїнському молодіжному фестивалі короткометражних фільмів німецькою мовою «Казки братів Грімм у сучасній інтерпретації»(BrüderGrimmFilmFestival). (Художній керівник О.О. Добринчук, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри німецької мови). 
Склад творчої групи:
  1. Красуцький Олександр – 21 на
  2. Францішко Богдан – 42 ан
  3. Голуб Дмитро – 21 на
  4. Погорецька Наталя – 32 ан
  5. Гаджієва Ельміра – 32 ан
  6. Ряба Олена – 32 ан
  7. Міхалевська Ольга – 32 ан
  8. Нешута Оксана – 32 ан
  9. Невмержицька Романа – 31 ан
  10. Сумішевська Анастасія – 31 ан
  11. Гладиш Світлана – 42 ан
  12. Сокол Анастасія – 42 ан

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qcZlMAVm_u0

    20 листопада 2012 року факультет іноземної філології відсвяткував 10-річний ювілей від дня створення. Урочистості відбулися в актовій залі університету, де зібралися викладачі, випускники та студенти факультету іноземної філології, гості свята, які привітати факультет з першим ювілеєм. Першим зворушливі слова привітань висловив Сергій Анатолійович Копилов, в.о. ректора доктор історичних наук, професор, побажавши колективу факультету розвитку, наукових досягнень, процвітання та Божого благословіння. До вітань долучились проректор з наукової роботи доктор філологічних наук, професор, Олександр Володимирович Кеба, начальник навчального відділу доцент Ірина Євгеніївна Боднар, декан факультету доцент Аліса Іванівна Миколайчук, голова профкому працівників Людмила Володимирівна Третяк, заступник декана з виховної роботи доцент Наталія Іванівна Дворницька та інші. Від ветеранів присутніх привітала Галина Дмитрівна Бордюк. Проникливо прозвучало поздоровлення у віршах, складених спеціально для винуватців урочистостей Поліною Львівною Шулик, професором кафедри германських мов та зарубіжної літератури. Привітав колектив факультету власними поезіями українською, російською, польською та англійською мовами завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства доктор філологічних наук, професор, Семен Дмитрович Абрамович. 
    Приємним сюрпризом стали вітальні листи, які надійшли у день свята від секретаря аташе з питань вивчення англійської мови Відділу преси і освіти посольства США в Україні п. Альони Сухініної, генерального менеджера британського видавництва "Пірсон (Лонгман) Ед’юкейшн” п. Марини Малигіної, деканів усіх факультетів нашого університету.
    Багато теплих і приємних слів та побажань прозвучало зі сцени під час вручення почесних грамот викладачам, співробітникам та найкращим студентам факультету.
    Урочисту подію супроводжував підготовлений студентами під керівництвом Н.І. Дворницької святковий концерт, що розпочався чудовим виконанням українського народного танцю. Приємно вразили та внесли «свіжу кров» до когорти талантів факультету іноземної філології студенти першого курсу, що взяли активну участь у підготовці свята. Романтичну нотку додали танцювальні номери у виконанні ансамблю «На біс!» 
    Чудові музичні номери, пісні англійською, російською, українською мовами, підготовлені студентами факультету, органічно поєднувались з талановитим виконанням поетичних творів німецькою та польською мовами. Родзинкою свята стала презентація відеофільму про факультет, яку підготували креативні студенти старших курсів.
    На завершення свята, продемонструвавши віртуозність гри на гітарі, викладач кафедри англійської мови, випускник факультету Яніс Саволайнен виконав пісню про студентське життя, яку написав англійською мовою спеціально до першого ювілею факультету. 


Вітання кафедри німецької мови до ювілею рідного факультету

Від початку жовтня кафедра німецької мови активно готувала святковий концерт до дня народження факультету іноземної філології.
    Викладачі кафедри серйозно підійшли до організації та підготовки свята. Їм довелося виконувати обов'язки сценаристів, костюмерів, візажистів, звукорежисерів, операторів, постановників трюків, декораторів та, звісно, режисерів. Студенти майже кожної академічної групи, починаючи з другого курсу, докладали максимум зусиль, аби подарувати яскраве свято своїм викладачам та усім студентам. Концерт засвідчив, що зусилля не були марними.
    Хотілося б особливо відзначити „Бременських музикантів", які вразили публіку чудовими костюмами та талановитою грою (21 н, керівник Шмирко О.С.).
    Оригінальністю постановки та виконання здивували глядачів Білосніжний принц та сім гномиків (31 н група, керівник Фоміна Г.В).
    Розважали гостей концерту веселими жартами 7 дівчаток-гномиків та Білосніжка (31 а група, керівник Гавловська Т.А.).
    Тонкий гумор та ґрунтовні знання німецької мови були продемонстровані у постановці „Коли я думаю про Німеччину" (41 а група, керівник Фоміна Г.В.). Хочеться відзначити, що Галина Віталіївна, володіє неабиякими режисерськими здібностями, поставивши 3 номери. Зокрема, вона керувала постановкою пісні легендарного гурту Бітлс, яку виконали Калинюк Сергій та Скрипнюк Юлія - студенти 33 а групи.
    Надзвичайно прикрасив концерт казковий музично-хореографічний номер у виконанні Олесі Гнатенко та Романи Невмержицької (керівник Гавловська Т.А.)
    Неможливо оминути увагою і оригінально прочитаний реп (41 на, керівник Братиця Г.Г.) та бадьору, запальну пісню у виконанні студентів 21 а групи (керівник Казимір В.О).
    О.О. Добринчук, викладач кафедри німецької мови, поставила дві казки братів Грімм у сучасному стилі. Казка „Вовк та семеро козенят" була екранізована. Ольга Олександрівна, заручившись допомогою та ентузіазмом студентів іноземної філології, зняла справжній кіношедевр, який представлятиме наш університет на молодіжному кінофестивалі короткометражних фільмів „Brüder Grimm Film Festival" у місті Києві. Побажаймо їм успіхів та перемоги!
    Феєрія образів, десятки героїв, розмаїття костюмів та жартів, запальні пісні, щирість та завзяття... Цими словами можна охарактеризувати концерт, в який викладачі кафедри німецької мови та студенти вклали всю свою душу та безмежну фантазію, створивши яскраве свято з нагоди 10-ї річниці від дня заснування найкращого факультету – факультету іноземної філології. Сподіваємось, що студенти, заручившись допомогою та порадами викладачів, і надалі тішитимуть нас яскравими видовищами...

ХІХ Міжнародній конференції «Німецька мова в українському контексті: освіта...»

Координатор осередку Чистяк О. О., Братиця Г. Г. та Микуляк М. І.
    Викладачі кафедри німецької мови факультету іноземної філології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на чолі із завідувачем кафедри Івановою Л. О. представили Асоціацію українських германістів у Хмельницькій області на ХІХ Міжнародній конференції «Німецька мова в українському контексті: освіта та розвиток мовної компетенції, контрастивні дослідження та міжкультурна комунікація», що відбулася 21-22 вересня на факультеті романсько-германських мов Одеського національного університету імені І. Мєчнікова. Зокрема Братиця Г. Г., Микуляк М. І. та координатор осередку Чистяк О. О. були з-поміж найактивніших учасників усіх заходів конференції. 
    Доповіді Братиці Г. Г. та Микуляк М. І. з актуальних питань методики викладання іноземної мови продемонстрували високий рівень володіння німецькою мовою та проблематикою повідомлень, за що отримали схва